Dárkové poukazy na své masáže momentálně nenabízím.

Regenerační hloubková masáž BIO arnikovým olejem

Sports-massage

Regenerační masáž se nebojí jít do hloubky svalů s trochu větší silou. Tlak masáže je zpravidla silnější a zaměřuje se primárně na problematická místa. K této masáži používám výhradně arnikový olej z ekologického zemědělství.

Pro koho je vhodná hloubková masáž?

Vrací se vám bolavé rameno, pořád vás píchá pod lopatkou, loupnutí v bedrech po ránu nešťastně otravuje nebo často pociťujete brnění v prstech? Anebo snad patříte do většinové kategorie, která celý život jako by měla na zádech těžký batoh a nesla tíhu celičkého světa? A bolest hlavy je vaším, byť nevítaným, tak pravidelným kamarádem? Možná si také při oblíbené (a často nevyžádané) radě vyslechnete, jak by vám pomohlo po ránu cvičit a protahovat se, jenže to je přesně to poslední, co chcete ráno celí zatuhlí udělat. Zejména při vzpomínce na tu bolest na zadní straně stehen, když si ráno myjete vlasy v předklonu nebo si zavazujete tkaničky.
Nebo patříte do té kategorie, která tvrdě maká, často cvičí a tělu pomalu nedá oddych? Tato kategorie pro změnu ráda vynechává protahování před i po cvičení a svaly jsou tak v neustálé tenzi, tuhnou, jsou méně flexibilní, hromadí se v nich kyselina mléčná a močová a dochází tak častěji k úrazům, snadno namoženým svalům nebo ještě hůře k přetrženým svalům.
Svalová bolest může samozřejmě přicházet i z mnoha dalších důvodů, než je nicnedělání nebo přílišdělání. Bolest svalů může vyvolat úraz (například ochablost či namáhání svalů po sundání sádry), hyperkyfózy, hyperlordózy a skoliózy, sedavé zaměstnání nebo naopak dlouhé stání na nohou, nevhodný polštář na spaní, silná klimatizace, strnulost v jedné poloze, častá práce na počítači nebo telefonu a tak dále.

V čem spočívá regenerační hloubková masáž?

Regenerační hloubková masáž, jak už sama říká, navrací do fyzické kondice, kdy se člověk cítí zdravý a uvolněný ve svém těle. Masáž se dle nutnosti provádí do hloubky svalových tkání, a může být proto místy bolestivá. Na intenzitě masáže je třeba se domluvit předem, většinou ale tato masáž spočívá i na případné komunikaci během masáže, kdy klient pomáhá masérovi s indentifikací bolestivých částí těla a jejich mírou bolesti. Bolest během masáže je ovšem přínosná a už v průběhu samotné masáže je možné pozorovat rapidní změnu a následnou úlevu od svalové tenze.

masaje-descont

Rekondiční masáž je prováděná speciálně vybranými přírodními oleji v závislosti na druhu a příčině svalové bolesti a napětí. Nejčastěji na rekondiční masáž používám léčivý a regenerační arnikový olej, který je vhodný na bolesti namožených svalů a kloubů, zmírní případné otoky a modřiny, dokonce pomáhá hojit drobná poranění. Na pokožku má lehce hřejivé účinky, kterými vhání novou a oživenou krev do svalů, čímž urychluje jejich rekonvalescenci. Dále používám balzám ze směsi prohřívacích éterických olejů podle áyurvédské receptury, který se vmasírovává pouze lokálně, ale má osvědčené účinky viditelné do pár hodin (v ojedinělých případech bolest zmízí téměř ihned). Dále pak míchám směsi éterických olejů dle potřeby klienta. Ani zde se nedají problémy paušalizovat a zatímco někdo potřebuje svaly spíše prohřát, jinému poslouží lehce chladivý efekt.

 

Jak probíhá hloubková rekondiční masáž?

Nejprve vás seznámím s prostorem, poté se usadíme, dáme si čaj či vodu a probereme, s čím přicházíte. Pro co největší účinek z masáže a v rámci vaší bezpečnosti se vás stručně vyptám na zdravotní stav a poté se domluvíme na masážním oleji či směsi, kterou bude masáž prováděna. Poté se už jen položíte a necháte si bolavé svaly a blokády rozmasírovat za poslechu příjemné hudby.

Po masáži:

Rekondiční masáží se z hloubky svalů uvolňují nánosy toxinů, kyseliny mléčné a močové a dalších látek, které se v zatuhlých svalech mohly vytvořit. Tyto nánosy se následně dostávají do krevního oběhu. Protože se jedná o nepřátelské látky, tělo se je bude snažit vyloučit co nejrychleji. Po rekondiční masáži je tedy třeba co nejvíce pít čistou vodu, případně detoxikační čaje a odpočívat. Druhý den po masáži můžete začít s lehkým cvičením, jeho součástí by mělo být pomalé protahování. Svaly se po masáži budou s ohledem na závažnost regenerovat až tři dny, tudíž tyto dopořučení platí zejména pro tyto první tři dny. V závislosti na zanesení svalů se může po masáži dostavit bolest hlavy, v závažnějších případech zejména u citlivých jedinců také nevolnost, výjimečně zvýšená teplota. Tyto stavy jsou ovšem krátkodobé a neměly by přetrvávat.

Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte mě kontaktovat. :)

Budu se těšit na naše setkání,
Karolína

Přeju si zakoupit Harmonizační aroma masáž v podobě dárkového poukazu ZDE.
Přeju se objednat na Harmonizační aroma masáž ZDE.
Zpět do obchodu